- Szczegóły
- Autor: proboszcz
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 204

- Jezus zawsze lituje się nad nami... On nas nigdy nie porzuci i nie opuści... On jest dobrym pasterzem, wielkim pasterzem owiec, który zmartwychwstał dla naszego usprawiedliwienia i zbawienia. W Nim mamy nową naturę, nowe życie i możemy wypełniać wolę Ojca, czyniąc wszelkie dobro, ponieważ jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie. Jego łaska wystarcza. Marek Ristau
- W sobotę 11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. O 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone indywidualnym błogosławieństwem. W czasie mszy św. Udzielę sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszam wszystkich chorych i słabych do skorzystania z tego sakramentu umocnienia. To jest sakrament dla żywych.
- Zakończyliśmy wizyty kolędowe w naszej parafii. Bóg zapłać tym, którzy mnie przyjęli w swoich progach.
- Jest już najnowsza Martyria.
- Za tydzień po sumie spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I komunii św.
- Bóg zapłać za sprzątnięcie kościoła i kaplic. Kościół sprzątali: Katarzyna Pikora, Henryk Pikora, Edward Ocimek. Bóg zapłać!
- Wszystkim obecnym, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę, aby doświadczali zawsze Bożej miłości i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
- Szczegóły
- Autor: proboszcz
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 206

- Mamy szukać Pana w pokorze serca, bo łaskawy jest Pan dla tych, którzy są cisi i łagodni... Żyjemy na tym upadłym świecie ukryci z Chrystusem w Bogu i nikogo się nie lękamy, bo Pan jest naszym mocarnym pasterzem, a Jego imię jest dla nas twierdzą warowną. Chlubimy się tylko w Panu, bo On stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem. W Nim mamy Pełnię Bożą. Marek Ristau
- W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wypada uroczystość Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej również Dzień Życia Konsekrowanego, część ofiar z tacy na rzecz zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku. Przychodzimy z gromnicami, a na sumie nabożeństwo pierwszego czwartku. W pierwszy piątek od 8:30 odwiedzę chorych.
- W przyszłą niedzielę - I niedziela miesiąca. Różaniec w intencji rodzin prowadzi Róża św. Rity z Ruskiej Wsi.
- W tym tygodniu w środę uroczystość Ofiarowania Pańskiego czyli MB Gromnicznej również Dzień Życia Konsekrowanego, część ofiar z tacy na rzecz zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku. Przynieśmy świece na mszę św.
- 3 lutego w piątek – wspomnienie św. Błażeja patrona chorych na gardło, błogosławieństwo świecami. 5 lutego wspomnienie świętej Agaty – błogosławieństwo chleba i wody ku czci świętej.
- Rozebraliśmy już żłóbek ale kolędy pozostają z nami do 2 lutego. Bóg zapłać za pacę paniom z Pistek, Sylwkowi Wysockiemu i pani Lodzi Pisowackiej.
- Szczegóły
- Autor: proboszcz
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 211

- Jezus wziął na siebie całą winę i poniósł całą karę za nasze grzechy. On zgładził grzech świata. Każdy, kto w Niego wierzy, ma odpuszczenie grzechów, usprawiedliwienie i życie wieczne. Jezus jest tym, który nas zanurza w Duchu Świętym. W mocy Ducha Świętego jesteśmy świadkami zmartwychwstałego Pana. Marek Ristau.
- Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na WSD w Ełku. Bóg zapłać!
- Dziś zaczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
- Za tydzień Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka w 2020 r.
- Dziś spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 8 i starszych.
- W następną niedzielę nabożeństwo do św. Rity. Pamiętajmy o różach.
- Kolęda:
- poniedziałek – Rożyńsk bloki43 do 45
- wtorek – Rożyńsk bloki 41 i 42
- środa – Rożyńsk Wieś
- czwartek – Ruska Wieś całość
- piątek – Pistki
- sobota – Klusy
Kolęda we wszystkie dni od 9:00. Proszę o przyjazd parę minut wcześniej.
- Bóg zapłać za sprzątanie kaplic. Kolejka sprzątania kościoła przechodzi na Rostki Skomackie.
- Wszystkim obecnym, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę, aby doświadczali zawsze Bożej miłości i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
- Szczegóły
- Autor: proboszcz
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 199

- Dzisiejsze święta to również święto epifanii, czyli objawienia Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Kończymy okres Bożego narodzenia a zaczynamy okres zwykły.
- W następną niedzielę taca na Seminarium w Ełku.
- Kolęda:
w poniedziałek – od 13:00 – Ogródek wieś
we wtorek – 0d 9:00 – Ogródek Kolonie i Rostki Skomackie
we środę – od 9:00 – Skomack wieś
w czwartek – od 9:00 – Skomack kolonie i Ostrów
w piątek – od 9:00 – Skomack Osada
w sobotę – od 9:00 – Rogale Stacja i Rogalik
4. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z młodzieżą do bierzmowania.
Wszystkim obecnym, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę, aby doświadczali zawsze Bożej miłości i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
- Szczegóły
- Autor: proboszcz
- Kategoria: Ogłoszenia
- Odsłon: 236

- Ojciec zesłał Syna swego Jednorodzonego, zrodzonego z niewiasty, abyśmy mogli narodzić się z Boga, dostępując łaski usynowienia. Na dowód tego, że jesteśmy Jego synami, Ojciec zesłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze! Odtąd wszystko, co Ojca, należy do nas, bo taka jest Jego wola. Marek Ristau
- W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Uroczystość obowiązująca co do uczestnictwa we mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny – ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. W następną niedzielę Święto Chrztu Pańskiego które kończy okres Bożego Narodzenia.
- W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się jak zwykle o powołania kapłańskie. Chorych odwiedzę w sobotę, proszę ich powiadomić.
- Za sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom Guzik, Waśniewskich, Sakowskich i Lewandowskich z Ogródka. Bóg zapłać!
- Wszystkim obecnym, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę, aby doświadczali zawsze Bożej miłości i opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.